Kedves Gazdi!
Nem javasoljuk, inkább az állatgyógyászati megfelelőjét, a Caninsulin inj. beállítása lenne szükséges.
Üdvözlettel, dr. Borbély Fanni állatorvos
Kedves Bettina!
Az allergia mellett más betegség is felmerülhet, ha nem javul a kezelésre. Több okból is rázhatja a kutya a fejét, például a füle miatt. Az is előfordulhat, hogy fülgyulladása van. Érdemes egy fülvizsgálatot végezni. Keresse fel újra állatorvosát!
Üdvözlettel, dr. Borbély Flóra állatorvos
Kedves Dóra!
Képek alapján nehéz diagnózist mondani, de ha kifakadt akkor valószínűleg tályog lehet. Ne hagyja, hogy kutyája vakarja ezeket a duzzanatokat, mert csak rosszabb lesz és hátráltatja a gyógyulást. Javaslom egy védőgallér viselést. Ha nem lát javulást, menjen vissza állatorvosához. Előfordulhat, hogy antibiotikumot kell váltani és gyulladáscsökkentőre is szükség lehet.
A fül alatti nagyobb duzzanat lehet akár nyálmirigy vagy nyirokcsomó is, mindenképpen forduljon állatorvosához.
Üdvözlettel dr. Borbély Fanni állatorvos
Kedves Szilvia!
Úgy látom, hogy az állatorvosa alaposan megvizsgálta kutyáját, de ezután mindenképpen egy ortopéd szakorvos felkeresését javaslom.
Üdvözlettel dr, Borbély Flóra állatorvos
Kedves Melinda!
Én úgy gondolom, hogy az ön kutyája az oltási protokollnak megfelelően lett beoltva, a jó vakcinákkal és jó időben. A kombinált oltást nyugodtan meg lehet ismételni a veszettség oltás után is, hogy minél erősebb legyen a védettség.
Üdvözlettel dr. Borbély Fanni állatorvos
Kedves Cecília!
Először tényleg érdemes megbizonyosodni arról, hogy kutyája valóban egészséges. Ha mindent rendben talált az állatorvos, pár praktikát érdemes kipróbálni az étvágy és hízás fokozása érdekében. Lehet növelni a napi etetések számát, illetve az adag mennyiségét, persze nem túlzásokba esve, nagytestű kutyáknál különösen figyelni kell a gyomorcsavarodás veszélye miatt. Fontos a jó minőségű táp és érdemes közülük magasabb kalóriatartalmúakat keresni. Ha szereti a kutyusa a házi kosztot, akkor lehet a táphoz keverni magasabb energiatartalmú élelmiszereket, például túrót, sajtot, sült vagy főtt sütőtököt, édesburgonyát. Léteznek sütőtököt vagy más zöldséget, gyümölcsöt tartalmazó tápok, amelyek ízletesebbek lehetnek számukra. Az etetések között adhatunk kedvencünknek jó minőségű, energiában gazdag jutalomfalatokat, amit akár játékkal is összeköthetünk.
Mindezek mellett ilyen esetben javasolt vitaminokban és nyomelemekben gazdag táplálékkiegészítők etetése.
Üdvözlettel,
dr. Borbély Flóra állatorvos
Kedves Éva!
Amennyiben a szájon át történő beadás nem megoldható a továbbiakban sem, javaslom próbáljon meg cseppentős vagy nyakörves kullancs/bolha elleni kezelést alkalmazni, melyre tudunk több szabad forgalmú (Fiproclear, Scalibor, stb), vagy akár vényköteles terméket is ajánlani.
Vényköteles termékek kapcsán keresse fel álatorvosát bizalommal.
Üdvözlettel,
Dr. Lukács Zoltán állatorvos
Kedves Zsolt!
Az emberi fogyasztásra szánt bármely gyümölcsből ehet a kutya is, ha a gyümölcs evés egyébként nem tùl gyakori. Fontos, hogy ügyeljen a mértékre és legyen különös tekintettel arra, hogy a csonthéjas gyümölcsökben lévő mag fizikai traumát okozhat (pl. bélelzáródás/fogtörés!). Bár a szőlőnek kisebb magjai vannak, érdemes abból is eltávolítani azokat.
Üdvözlettel,
dr. Lukács Zoltán állatorvos
Kedves József!
Sajnos nagyon sok betegséghez kapcsolódóan lehetnek ilyen tünetek kutyája esetében. Pl. lehet akár Giardia okozta bélgyulladás is.
Elsőkörben kérem, mielőbb forduljon állatorvoshoz és vizsgáltassa ki kedvencét.
Mielőbbi jobbulást kívánva, üdvözlettel,
dr. Lukács Zoltán állatorvos
Kedves Medve László!
A Simparica tabletta kiváló készítmény kullancs, bolha és ATKA ellen, így ha az jól működött, akkor azt kéne 5 hetente kapnia.
Az allergiát nem lehet csak úgy ránézésre megállapítani, legfőképpen azt, hogy mire, de kaphat olyan tápot, ami nem tartalmaz csirkét, azzal bajt nem okozunk.
A shar-pei hajlamos a bőrbetegségekre a bőre, genetikája miatt, de egy tünetegyüttes több oktanú is lehet.
Legtöbbször akár immungyengeség, akár allergia is indíthatja a bőrtüneteket, majd ezt követően baktérium és gomba is megtelepedhet a sérült (vakart, nyalt) felületén.
Javaslom, hogy vegyen valamelyik állatorvos kolléga bőrkaparék mintát és laborba küldve vizsgálják meg (mikroszkópos, tenyésztés és rezisztencia vizsgálat).
Az eredménytől függően javasolt a kezelés.
Ez lehet hypoallergén táplálás (egyéb táplálékot akkor semmit nem kaphat), atkaellenes, antibakteriális és gombaellenes kezelés.
Kiváló bőrgyógyászati fertőtlenítő samponok is elérhetőek, vagy antibiotikumos sprayk, attól függően, hogy milyen eredményt kapnak a labortól.
Ha nem tapasztalatak a kollégák ezen a területen, akkor keresse fel a bőrgyógyász szakállatorvosok egyikét az országban.
Üdvözlettel,
dr. Gellei Zsófia állatorvos
Kedves Zsuzsanna!
Látatlanban nem tudok semmilyen szakmai választ adni sajnos. Még egy boncolási jegyzőkönyv se biztos, hogy megnyugtató választ tudna adni.
Sokszor a műtét előtti vérvételen semmilyen veseproblémára utaló jel nincs, mégis a műtét után már károsodott eredményeket mutat. Egy középkorú kutyusnál ez valóban váratlan!
Azt gondolom, hogy ha önök komoly gerincműtétre szánták rá magukat, hogy újra lábra állíthassák szeretett kutyusukat, akkor önöket a jószándék vezérelte, és semmi esetre sem szabad, hogy lelkifurdalásuk legyen.
Emlékezzenek arra az öt évre, amit együtt tölthettek.
Üdvözlettel,
dr Gellei Zsófia Edit
Kedves Dóri!
Mi ellen is védekezzünk tulajdonképpen?
Általánosságban elmondható, hogy kutyák esetében kullancsok, bolhák, szúnyogok ellen, kijáró macskák esetében bolhák, kullancsok és a fülrühösséget okozó atkák ellen szükséges védekezni.
Mikor védekezzünk?
Kullancsok, bolhák, fülatkák ellen egész évben szükséges a megelőzés (tévhit, hogy ezek az élősködők télen nem jelentenek veszélyt), szúnyogok ellen pedig a tavasztól őszig tartó védekezés javasolt.
Milyen készítménnyel védekezzünk?
Fontos, hogy mindig megbízható készítményt válasszunk. Így megértem kérdésed, hisz annyifelé van már... A különböző parazita ellenes samponok, porok, ultrahangos riasztók, illóolajakat tartalmazó készítményektől megkezdve a rágótabletta, spot on, nyakörvig bezárólag igen széles a skála...Nézzük a 2 leggyakoribbat:
A spot on-ok
A rácsepegtetős oldatok használata egyszerű és gyors: a száraz szőrt széthúzva a gerinc mentén a bőrre egy vagy több helyre csepegtetve felvihetők. A bőrről gyorsan felszívódnak, pár órán belül kifejtik hatásukat. A megfelelő hatás érdekében azonban fontos, hogy a tubus teljes tartalma a bőrre és ne a szőrzetre kerüljön, és a rácsepegtetés után 12 óráig vízzel ne érintekezzen az állat.
Hatástartam: 1 hónap
Előnyök:
Hátrányok:
Fontos, hogy a spot on termékek közül minden esetben az állat fajának és méretének megfelelő készítményt válasszunk! A kutyáknak készült spot on-ok többsége permetrint tartalmaz. Ez a hatóanyag a macskákra erősen toxikus hatású, súlyos görcsöket vagy végzetes mérgezést is okozhat, ezért macskánkon ne használjunk kutyák részére készült termékeket.
Javaslom az alábbái készítményeket:
Frontline Spot On
Pestigon Spot On
A nyakörvek
Alapvetően porzó és zsíroldékony nyakörveket különböztetünk meg. A porzó nyakörvekről a hatásidő alatt egy nagyon finom porréteg válik le, ami bevonja és megvédi az állatot. Hatásuk kifejtéséhez 1-2 nap szükséges, fürdetés után visszahelyezve a nyakörvet ismételten ugyanennyi időre van szükség a hatékony védelem kialakulásáig. A zsíroldékony nyakörvekből a bőrrel érintkezve folyamatatosan oldódik ki a hatóanyag, gyorsabban kialakul a hatásuk, amit a fürdetés számottevően nem befolyásol.
Hatástartam: 6-8 hónap
Előnyök:
Hátrányok:
Javaslom az alábbi készítményeket:
Milyen módon fokozhatjuk még a paraziták ellenes védelmet?
A kullancsok elleni védekezésben ezeken a készítményeken túlmenősen nagy jelentőséggel bír, ha az erdei kirándulások után átnézzük, átfésüljük kedvencünk bundáját. Az állatra került kullancsok 1-2 óráig vándorolva keresik a legalkalmasabb helyet a bőrön, így egy alapos átvizsgálással akár még a befúródás előtt felfedezhetjük a nem kívánt betolakodót. Ha mégis befúródott kullancsot találunk, akkor mihamarabb távolítsuk el azt (kullancseltávolító kanállal/csipesszel, vagy egy gyakorlott csavaró mozdulattal akár kézzel is kiszedhető). Kerüljük az olajos bedörzsölést, és egyéb népi módszereket. Eltávolítás közben előfordulhat, hogy a kullancs feje beszakad. Ez gyakran nagy aggodalommal tölti el a gazdikat, de valójában teljesen alaptalanul. A beszakadt kullancsfej ugyanis (egy szálkához hasonlóan) enyhe gyulladás kíséretében pár nap alatt kilökődik a bőrből. Ebben az esetben fordítsunk különös hangsúlyt a kullancscsípés helyének fertőtlenítésére.
Végezetül pedig érdemes figyelembe venni, hogy kedvencünk parazita ellenes védelme nemcsak állataink, de saját és családunk egészségét is védi. Hiszen a bokrokban bemászó állatok sokkal gyakrabban vannak kitéve a kullancsok támadásának, mint mi emberek. Ugyanakkor szőrzetükön védelem hiányában otthonunkba hazahozhatják a parazitákat, ezzel minket is kitéve a kullancs által terjesztett betegségek kockázatának.
A részletes összefoglalót köszönöm a Lutra Állatpatikának!
Üdvözlettel:
Dr. Tilly Péter
Grandopet.hu állatorvosa
Kedves Zotya!
Ma már az előre legyártott tápok, konzervek világában a kutyák egyre kevesebbet rágnak, pedig a fogak egészsége szempontjából számukra fontos a mechanikai tisztítás, vagyis "fogmosás". A kutya fogán is lerakódik táplálkozáskor lepedék, és kialakul a fogkő, fogágy betegség, ínygyulladás, majd a fogak elvesztésének folyamata.
Kutyáink, fogazata a miénktől eltérő nyál pH miatt nem szuvasodni kezd, hanem sokkal masszívabb fogkő szokott náluk képződni, mint nálunk. A fogkő egy idő után vastagodni kezd. Beférkőzik az íny és a fog közé, ezáltal tönkreteszi a fog természetes védelmét és ínygyulladást okoz.
A folyamat eredménye, hogy a fog kilazul, kihullik, az íny pedig fájdalmasan kipirul és érzékennyé válik, emiatt a kedvencünk nem fog szívesen rágni.
A kutyák, szemfogait minden Gazda meg tudja vizsgálni saját kedvencén. Ha azon barnás kövesedés alakult ki, akkor itt az idő egy fogkő eltávolításra. Ez a betegség nem csupán kellemetlen, de komolyabb, általános következményekkel is járhat - a baktériumok a véráramba kerülve veseinfarctusokat, szívbetegséget is okozhatnak.
Mit tehetünk a fogkövek ellen?
Egy ultrahangos fogkő eltávolító készülékkel a fogkő szépen, maradéktalanul eltávolítható. Az állatok ezt éberen nem viselik el, emiatt a kezelés minden esetben általános bódításban történik és állatorvosi rendelőben szakemberek végzik. Természetesen megelőzésre is van lehetőség. Ajánlom a Plaqueoff terméket
Üdvözlettel:
Dr. Tilly Péter
Grandopet.hu állatorvosa
Jó Hír! Az említett termékek megvásárolhatok a Grandopet.hu webáruházban, csak kattints a szövegben a termék nevére!
Kedves Andor!
A kérdés jó! Nos lássuk, hogy mit is tehetünk kedvenceink tavaszi fáradtságának elkerülése érdekében?!
Az első és legfontosabb dolog, hogy kedvencünket egész évben kiegyensúlyozott és a számára legmegfelelőbb táplálásban részesítsük. Ez ma már szerencsére könnyen megoldható, hiszen jobbnál jobb minőségű tápok kaphatók, amelyek közül nem egy teljes értékű, vagyis minden olyan táplálóanyagot tartalmaz, amelyre kedvencünknek szüksége van az egészséges élethez.
A télen is kiegyensúlyozottan táplált, megfelelő kondícióban lévő, és folyamatos állategészségügyi felügyelet alatt álló állatoknál egyébként nem is nagyon mutatkoznak a tavaszi fáradtság klasszikus tünetei.
Ennek ellenére résen kell lennünk, és bár a jó minőségű teljes értékű tápokat fogyasztó állatoknak nincsen szükségük külön vitamin vagy ásványi elempótlásra, csak jót teszünk velük, ha tavasszal pl. egy BiogenicPET Immunity szirupos immunerősítő kúrában részesítjük őket.
A BiogenicPET Immunity fokozza áz állatok ellenálló képességét és vitalitását. Fertőzések esetén elősegíti a szervezet megfelelő védekezését. Alkalmazása ajánlott túlzott fizikai megterhelés, stressz, valamint teljes szervezeti kimerülés esetén. A szirup egyébként nemcsak általános immunerősítőként, hanem a védőoltások beadásakor a védettség gyorsabban történő kialakulásának, és hosszabb ideig történő fennmaradásában is nagy segítségünkre lehet.
A csak lakásban tartott, sok maradékot fogyasztó, rendszeresen nassoló és keveset mozgó, az átlagnál sérülékenyebb és ingerlékenyebb állatokkal nyugtatására – különösen stresszhelyzetekben javallot az életmód váltás és a mozgás. Ha állatunk vedlés után van, vagy bundája kissé megkopott a télen, a szőrnövekedés serkentése érdekében a BiogenicPET Vitality-t ajánlom. A bőr és a szőr egészségének és szépségének kiteljesítéséhez az előbb említett rágótabletta is elegendő, de biztosan nem ártunk, ha az omega-3 zsírsavakban gazdag Grizzly lazacolajat is adunk.
Üdvözlettel:
Dr. Tilly Péter
Grandopet.hu állatorvosa
Jó Hír! Az említett termékek megvásárolhatok a Grandopet.hu webáruházban, csak kattints a szövegben a termék nevére!
az újrarendelés gyakoriságát a kosár oldalon tudja megadni a kiválasztott termékek esetében